Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni


30 listopada 2022

Tu znajdziesz więcej informacji o laser wysokoenergetyczny cena.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go stosujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być używany do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: naderwania wiązadeł, stłuczenia czy zapalenia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są również używane między innymi w leczeniu ostrogi piętowej, lumbago, haluksów oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób działania. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Related