Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?


25 września 2022

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany atrakcjami w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż czasem z trudem można odnaleźć się w zalewie informacji o godnych zobaczenia atrakcjach oraz planowanych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – co tu odkryjesz?

Aby zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o pokazach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której migiem odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, jak również hotele, motele i kempingi położone w miastach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Natomiast dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, czar miejscowego folkloru czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Proste rozmówki i katalog ambasad – istotne informacje dla cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe górskie miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku hiszpańskim, włoskim i niemieckim, francuskim. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Related