Zalety cateringu kanapkowego


26 kwietnia 2023

Finger food catering - tu dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Przygotowanie nawet sporej imprezy nie jest problemem, jeśli posiadamy wiele wolnego czasu na kupowanie niezbędnych produktów, a także późniejsze własnoręczne przygotowanie z nich smakowitych przekąsek dla zaproszonych uczestników uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, ale nie oznacza to też, że należy rezygnować z zamiaru uczczenia ważnego jubileuszu. W takim przypadku warto poszukać usług cateringu kanapkowego.

Czym charakteryzuje się catering kanapkowy?

Catering kanapkowy, określany też jako finger food catering, to oferta kierowana zwłaszcza do klientów biznesowych, jednak korzystają z niej regularnie również różne instytucje oraz osoby prywatne organizujące eleganckie bankiety. Polega ona na dostarczenie na bankiet potraw z gatunku finger food, a więc drobnych przekąsek, które da się zjeść na stojąco i nie korzystając ze sztućców. Idealny finger food nie wymaga nawet użycia talerza – to przekąska na “jeden gryz”. Finger food to przeważnie roladki, kanapki czy też tartoletki warzywne i owocowe. Ta odmiana cateringu rewelacyjnie sprawdza się na spotkaniach, podczas których organizatorom zależy na zapoznaniu się wszystkich zaproszonych gości. Umożliwia on uczestniczenie w swobodnych konwersacjach, przy czym nie redukuje interakcji wyłącznie do gości usadzonych przy konkretnym stoliku.

Catering z przekąskami – wspólny stolik dla wszystkich uczestników

Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi docenią plusy, jakie niesie zamówienie przygotowania cateringu finger food firmie zewnętrznej. Przede wszystkim tym sposobem rozwiązuje się kwestia związany z rozstawieniem stolików i stresu z usadzaniem uczestników wydarzenia. Potrawy oraz chłodne i ciepłe napoje postawione są na wspólnym stole, do którego goście podchodzą, kiedy poczują taką potrzebę. Ułatwia to organizację imprez przede wszystkim w niedużych salach, w których zmieszczenie wystarczającej liczby stołów byłoby niełatwe. Taki catering natychmiast powoduje także, iż event ma mniej poważną, luźniejszą atmosferę. Warto zaznaczyć, że menu z poręcznych przekąsek jest na ogół tańsze niż wykwintne obiady, a przy tym zapewnia większą możliwość dostosowania ich do preferencji żywieniowych gości imprezy. Co najważniejsze, catering z przekąskami nie wymaga dostępu do kuchni, a to częstokroć stanowiło główną komplikację przy urządzaniu wydarzeń w siedzibach firm.

Dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Related