Wywóz i utylizacja starych mebli


9 grudnia 2021

Chcesz dowiedzieć się, jak zamówić odbiór starych mebli? Nie zwlekaj! Koniecznie odwiedź https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z przeróżnych przyczyn. Aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu, zazwyczaj chowamy je na strych, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy. Kłopot jednakże w tym, że po kilku latach również te schowki robią się tak ciasne, iż zwyczajne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia gruntownego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko organizujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbany dom. Warto więc mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy oraz mieszkania.

Wywóz starych mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, popsute meble, części stolarki okiennej czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie powinny trafić do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przechowanie rupieci znacznych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on także o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko świadczą też fachową asystę przy sprzątaniu strychu, komórki względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeśli będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą być spalone lub porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu komponentów według surowca, z jakiego były wykonane, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się je wytwarza, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później służą do złożenia nowych szaf, łóżek lub regałów.

Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Related