Jak wybrać salę na komunię i inne porady odnośnie jej organizacji


16 lutego 2022

Szukasz szczegółowych informacji o przyjęciu komunijnym? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie wyczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, bo to zazwyczaj pierwsza istotnie duża zabawa rodzinna, na której dziecko czuje, że wszyscy goście skoncentrowani są tylko na nim. W związku z tym rodzice robią wszystko, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Sala komunijna – szukaj od razu jak zostanie ogłoszony termin wydarzenia

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy poczęstują krewnych we własnym domu czy nieodzowne będzie wynajęcie sali. Poczęstunek dla zaproszonych w domu jest zwykle możliwe wtedy, jeżeli planujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkość. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich latach w głośne eventy rodzinne, na które przyjeżdża czasem do kilkudziesięciu gości, w związku z tym na ogół organizowane są w restauracjach albo domach weselnych. Jeśli planujemy wynająć pojemny lokal, polecamy rozpocząć poszukiwania sali, jak tylko zostanie ogłoszony termin komunii. W okresie komunijnym dużym problemem może okazać się również zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, dlatego opłaca się wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu dań na komunie. Kluczowe jest też to, żeby lokal na komunię umiejscowiony był tak, żeby przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja komunii – o czym jeszcze pamiętać?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale także późniejszy obiad dla gości. Tradycją są też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię musi zatem oferować malownicze, zadbane wnętrza. Kolejną zaletą będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, warto wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy przyjęcia komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeżeli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych typów upominków, przykładowo wartościowej biżuterii albo zabawek z motywami militarnymi.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Related