Jak przygotować chrzciny dziecka?


17 maja 2022

Oferta lokalu na chrzciny w Krakowie w dobrej cenie. Sprawdź co dla Was przygotowaliśmy.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, z tej przyczyny dbają o to, by wszystko tego dnia było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, w szczególności gdy na imprezie ma pojawić się spora liczba bliskich i przyjaciół. Tutaj przeczytasz kilka porad, które wesprą cię w tym procesie.

Planowanie chrzcin – o czym warto pamiętać?

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce wkrótce po narodzinach dziecka, czasami wręcz w tym samym dniu, z uwagi na wysoką śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest zamienił się w ważny dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, więc jest planowany z reguły kilka miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na wnikliwe przemyślenie głównych kwestii tej okoliczności, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie udzielony sakrament. Planując z parafią termin chrztu radzimy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, a także zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, gdy będą jechać do nas z przeróżnych zakątków Polski. W wysłanych zaproszeniach należy dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest konieczne do określenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie krępujmy się też dać sygnał, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście najczęściej stawiają na zabawki, natomiast rodzicom większą radość sprawią praktyczne podarki, jak choćby ubranka, fotelik do auta oraz kołderka dla dziecka.

Obiad w domu czy lokal na chrzciny – co wybrać?

Zaledwie dekadę temu chrzciny planowano zwykle w domu rodziny malucha, wskutek tego nie każdy obecny podczas mszy w świątyni mógł być gościem uroczystej imprezy. Teraz wspólny obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców to już standard. Przeglądając propozycje lokali, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko wynajmują cudownie udekorowane wnętrza, ale również współdziałają z firmą cateringową, która przyszykuje menu pasujące do charakteru imprezy i która zapewni biegłą obsługę uczestników. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na lato, rekomendujemy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą szaleć na dworze, a rodzina czy fotograf wykona przepiękne zdjęcia. Ważny jest także taki wybór sali na chrzest, żeby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do zarezerwowanego hotelu bądź domu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Related