Jak naprawić nieszczelne okna?


24 lutego 2022

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien drewnianych. Skieruj się w to miejsce.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również odcinają je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Related