Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście


Usuwanie malware ze strony internetowej - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak modnym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz stron tworzonych z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony, niezbędne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Witryna internetowa rozsyła spam? Logowanie jest zablokowane? Teksty na stronie zostały zmienione bez Twojej wiedzy? A może na stronie znalazłeś odnośniki do obcych Ci portali? To zaledwie kilka z popularnych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich sytuacjach niezbędne jest natychmiastowa reakcja w celu znalezienia źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które na co dzień zajmują się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów należy zlecić specjalistom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie infekcji WordPress – gruntowny przegląd plików oraz baz danych strony

Spece zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują skrupulatny przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów, a także pliki htaccess i wp-config. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, minimalizujące niebezpieczeństwo ponownej infekcji. Jeżeli długotrwała infekcja mogła spowodować włączenie strony do listy wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści podejmują również niezbędne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie ważne, ponieważ eliminacja wszelkich skutków zawirusowania nie jest gwarancją, iż podobna sytuacja nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Related