Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?


3 maja 2022

Chcesz sprawdzić, komu zlecić catering świąteczny? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędzamy z reguły w rodzinnym gronie, lecz imprezy świąteczne odbywają się także w firmach. Częstokroć kadra firmy organizuje je sama, przynosząc samodzielnie przyrządzone smakołyki, jednak w większych przedsiębiorstwach ten model działania raczej sprawdza. Aby zatem ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, tych w niewielkim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, zalecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Zupy, ryby, krokiety z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Bez wątpienia na wigilijnym stole powinny zostać podane polskie świąteczne potrawy. To zwłaszcza ryby, jak chrupki filet z karpia czy też łososia, a także staropolskie zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Na stole nie powinno zabraknąć też krokietów z grzybami i kapustą, które najczęściej podawane są razem z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, między innymi bez sałatki śledziowej lub ryby po grecku. Powinno się także zadbać o pyszny akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy puszysty sernik, makowiec albo kutię z miodem.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Organizację bożonarodzeniowego spotkania w firmie trzeba zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Trzeba uzgodnić dzień spotkania oraz dostosować go do harmonogramu urlopów zespołu. Pozwala to dokładniej określić prognozowaną liczbę uczestników uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie odpowiednią liczbę porcji. W dobrym tonie jest skonsultować z załogą menu i wespół dobrać te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest również to, aby mieć wiedzę czy któryś z pracowników ma uczulenie, np. na orzechy, które znajdują się w ciastach, albo są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb i mięsa. Dla takich osób trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jakkolwiek nie warto zabierać się do w ostatniej chwili.

Dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Related