Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda


Uzyskaj rzetelną pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice na brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mniejsze podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistęksięgowego na stałe, a ich właściciele często nie umieją odpowiednio zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy finanse firmy specjalistom, zyskamy pewność, iż skutkiem ewentualnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy też nadmienić o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy kierować się tylko cenami porad – nadzwyczaj niskie koszty obsługi na ogół zwiastują jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Related