Jakie możliwości daje usługa mass collect?


Potrzebujesz szczegółowych wskazówek dotyczących tego, czym jest mass collect? Wejdź na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest tak naprawdę dość prosta. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście sprawdza się tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, czyli np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach, a także wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty bądź tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym eliminacją możliwych omyłek, które mogą zdarzyć się w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie wpływających należności – zalety mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (mają ją między innymi niektóre banki spółdzielcze i mBank) warto rozważyć jej wdrożenie w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca rozlicza poniżej stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc bieżące śledzenie przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Related