Zdrowa kuchnia. O soli himalajskiej i kłodawskiej


30 września 2023

Jeśli potrzebujesz różowej soli himalajskiej, odwiedź tę stronę.

Sól to składnik potrzebny do poprawnego działania organizmu człowieka. Jakie cechy ma sól himalajska oraz sól kłodawska? Czemu warto stosować je podczas gotowania?

Właściwości soli himalajskiej

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który znakomicie wzbogaca smak posiłków. Chociaż nieumiarkowane wykorzystanie soli ma niepożądane oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej rozważne porcje (nie więcej niż 6 g w ciągu 24 godzin) są potrzebne dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól zaopatruje nas wszak w sód, to jest w pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę wodną i podtrzymanie poprawnego ciśnienia krwi. Jednym ze zdrowych typów soli jest sól himalajska pochodząca ze złóż mających prawie 250 mln lat. Produkt ten zawiera wiele cennych pierwiastków oraz minerałów, m.in. potas, żelazo czy cynk, a równocześnie jest pozbawiony szkodliwych składników i zanieczyszczeń, np. metali ciężkich. Sól himalajska wspaniale podbija smak potraw i jest do kupienia zarówno w postaci niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – używana nie tylko w kuchni

Sól kłodawska z kolei to składnik o wysokim stopniu czystości – posiada 97% NaCl i jest znakomitym dodatkiem do tradycyjnych kiszonek. Jest m.in. kopalnią żelaza, wapnia czy magnezu, czyli pierwiastków niezbędnych do zachowania pełni zdrowia. Niejodowana sól kłodawska pochodzi z kopalni Kłodawa w Wielkopolsce. Nie ługuje jej się, skutkiem tego nie zatraca swoich własności i jest bez trudu absorbowana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska jest często używana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale też sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w lecznictwie, kosmetyce i rolnictwie.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Related