Specjalne kontenery stalowe i ich przeznaczenie


14 grudnia 2021

Jeśli szukasz kontenera na odpady, odwiedź tę stronę.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy okien i drzwi, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także złom, gruz – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci znacznych gabarytów

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz firm transportowych.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Related