Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej


Zobacz, gdzie kupić lampy solne, wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnorodnych wypraw po Europie, a czasem kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale też inne przybory.

Lampy solne są dostępne w trzech kolorach

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dobierzemy je do aranżacji pomieszczenia, ponieważ są sprzedawane w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o jednakowych kształtach i strukturze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie obrobioną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się sporządzaniem takich lamp, nadają im rozmaite kształty, na przykład sześcianu czy też walca.

Lampa solna a wytwarzanie anionów

Dużo osób wierzy, że lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi jednostkom chorym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest kojący i subtelny, zatem zaleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza stres albo bezsenność, gdyż z ich pomocą można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a duże bloki z soli kamiennej używa się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Related