Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach


Projektując aranżację pomieszczenia, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się tradycyjne rozwiązanie, a więc firany i zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowinka w europejskich domach

Nadrzędną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, a więc można łatwo je ułożyć w dowolnej pozycji, w zależności od kaprysu mieszkańców. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, a także z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters zakłada się głównie na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie widuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większa część z nas zapewne kojarzy je z ekranu telewizora lub kina, bowiem tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w krajach śródziemnomorskich.

Ozdobne okiennice typu shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez stosowania sznurów

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters doskonale wyglądają, mają one także pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne dni hamować nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Shuttersy świetnie komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na zdecydowanej większości okien. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle gustowny wygląd, w wyniku czego podnoszą wartość posesji. Trzeba też podkreślić, że kąt lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania łańcuszków, co właściciele zwierząt lub rodzice dzieci, które rozerwać sterczące żyłki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Related