Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?


Zajrzyj tu jeżeli szukasz inspiracji odnośnie shuttersów w salonie.

Shutters, innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okiennic można zastosować również w europejskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie podnoszą estetykę wnętrza

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, będą pełniły podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu doskonale uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, gdyż to w salonie podejmuje się gości oraz spędza się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Dlatego więc należy zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także komfortowe. Swoboda ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co umożliwia np. lekkie jego ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego zaciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – niezwykle proste czyszczenie

Swoboda kontroli wnikania światła do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże również z innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie korygować temperaturę pokoju, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Poza tym shuttersy lepiej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej kurzu niż w plisach zasłon, a ich konserwacja jest bardzo prosta i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się również w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Related