Kaloszki i ochraniacze dla koni – jak je dobrać?


22 kwietnia 2023

Zobacz, gdzie zamówić ochraniacze dla konia.

Osoby, które po prostu nie są zainteresowane jeździectwem, nierzadko są zaskoczone, że nogi koni powinno się osłaniać stosownymi ochraniaczami. Wachlarz produktów tego rodzaju jest niezmiernie szeroki i na rynku oferowanych jest kilkaset ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z rozmaitych tworzyw. To powoduje, iż nawet obeznani jeźdźcy mają często kłopot z ich wyborem.

Ochraniacze dla konia – kilka informacji o różnych ich typach

Główną wytyczną do doboru ochraniaczy, które należy nałożyć zwierzęciu, jest rodzaj aktywności, w jakiej koń w teraz uczestniczy. Jest dużo kategorii ochraniaczy: transportowe, stajenne, ujeżdżeniowe, skokowe, rajdowe, crossowe oraz specjalistyczne, a każde z powyższych posiada inne funkcje. Przykładowo, ochraniacze ujeżdżeniowe zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia urazów, stłuczeń, a także skaleczeń, które czasami zdarzają się w trakcie treningów ujeżdżeniowych. Te ochraniacze znakomicie pochłaniają siłę uderzenia, a zarazem dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe wyróżniają się twardą zabudową skupioną na zakryciu tylnej części oraz boków kończyny konia, co osłania ją w chwili zahaczenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się nogi koni sportowych, które z uwagi na udział w rozmaitych konkursach jeździeckich wożone są regularnie nawet kilkadziesiąt kilometrów od stadniny. Muszą one być produkowane z materiałów, które nie przyczynią się do powstania zadrapań nawet w czasie dalekiej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim zamówisz też kaloszki dla koni, które opracowano z myślą o zwierzętach biorących udział w wyścigach. Kaloszki osłaniają piętkę koni, które w czasie biegu uderzają tylnymi kopytami o przednie.

Ochraniacze dla koni – z jakich tworzyw są produkowane?

Kupujący poszukujący ochraniaczy dla konia zderzą się z bardzo szeroką ofertą artykułów, różniących się od siebie zarówno ceną, jak i materiałem, z których są produkowane. Rzecz jasna, zwykle najatrakcyjniejsze na pierwszy rzut oka są ochraniacze ze skóry, lecz powinno się o nie stosownie troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, inaczej szybko będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne tworzywa, z których wykonuje się ochraniacze, to wytrzymały i lekki neopren oraz inne materiały sztuczne. W sklepach sprzedawane są również kauczukowe kaloszki dla koni.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Related