Co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych?


24 stycznia 2022

Zobacz, gdzie kupić kosmetyki naturalne, wejdź na houseofbeauty.com.pl.

W ostatnim czasie nastąpiła moda na produkty ekologiczne i naturalne. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale także aby zawierały nieszkodliwe dla organizmu składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Produkty, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. rezygnujemy składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne nie powodują uczulenia, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Zazwyczaj pakowane w przyjazne środowisku opakowania, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

Do wytwarzania kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. migdałowy, arganowy czy macadamia, ale też rzadsze oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków produkowanych fabrycznie, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnego balansu między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie naturalne kosmetyki łatwo nabyć w Polsce?

Najszerszą ofertą mogą poszczycić się świetnie zaopatrzone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Related