Brakuje Ci witamin i soli mineralnych? Pij soki z buraków i kiszonej kapusty!


Dowiedz się, gdzie zamówić sok z kapusty.

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia ponownie wróciły na nasze stoły. Do kapusty i ogórków dołączają również nowe, do tej pory mniej popularne warzywa i owoce. Kiedy piszemy o zdrowotnych atutach żywności poddanej fermentacji nie sposób pominąć także napojów takich jak kefir, kwas chlebowy czy różnego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie są warte uwagi – pozwalają w prosty i szybki sposób dostarczyć naszemu organizmowi substancje konieczne dla jego poprawnego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie witaminy w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający dużo substancji oddziałujących pozytywnie na nasze zdrowie. Kluczowym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, ogórków czy pozostałych kwaszonek to też skarbnica witamin. Godne uwagi jest zwłaszcza duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić ze względu na zawartość witaminy K i E, witamin z grupy B, a także duże stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonej kapusty – czemu warto go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, ze względu na zawartość bakterii kwasu mlekowego dobroczynnie oddziałuje na pracę jelit oraz naszą odporność. Na domiar tego liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, zmniejszają symptomy depresji, cukrzycy i szkorbutu, a także pomagają walczyć ze zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny ponadto sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody dwunastnicy czy refluks. Działają one też osłonowo w trakcie leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Related