Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu


29 lutego 2024

Szukasz blachodachówek? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę silne.

Blachodachówka – charakterystyka oraz zalety

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące skutkiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakieru są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one dobry wygląd nawet po latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi walorami, blachy dachowe warto kupić w sprawdzonych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy naprawach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy wznoszeniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Related