Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness


21 września 2022

Jeśli szukasz maszyny do drenażu limfatycznego, odwiedź ten adres.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca ucisku.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia wykorzystywane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory urządzenie uciska kończynę, stymulując tak przepływ chłonki. Jest dużo zaleceń do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia stała się także bardzo popularna wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowe urządzenie do presoterapii

Duże możliwości zastosowania urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się mocno do rozwoju tych aparatów. Dziś osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, dzięki przenośnym aparatom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest drenaż. Aparaty CarePump są dość lekkie i kompaktowe, więc bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. zakrzepica i stany zapalne, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Related