Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny


25 maja 2023

Dowiedz się więcej o antenie naziemnej na www.telmor.pl.

W ogromnej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się także w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj naprawdę duży. W sklepach znajdują się anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się również świetną odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Bardzo duży wybór anten tego typu sprawił, że powinno mocno przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zamontować. Należy pamiętać, że pod uwagę trzeba brać bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Related