Skrzynka telekomunikacyjna – najważniejsze informacje


28 grudnia 2022

Znajdź skrzynkę telekomunikacyjną.

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określają to odpowiednie ustawy. W sprzedaży znajdziemy wiele ich modeli, których konstrukcja musi być dostosowana na każdą ewentualność. W jaki sposób dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – przepływ sygnału Wi-Fi

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana z wytrzymałego surowca i mieć odpowiednie szczeliny, które wspomagają przypływ powietrza oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. Na rynku znajdziemy dwa zasadnicze rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna umieszczana na zewnątrz budynków, która musi być wytrzymała na ingerencje osób niepowołanych, jak również urazy mechaniczne. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się istotne przewody – tj. kable koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, wejścia optyczne. Poszczególne urządzenia można zamontować na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – różne wymiary

Kluczowym czynnikiem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób trzecich. W tym celu służą specjalistyczne zasuwy. Bezpieczeństwo jest niesamowicie ważne w przypadku na dzieci. Nie zapominajmy również o uporządkowaniu przewodów – do tego celu montuje się dedykowane komory. W sprzedaży znajdziemy wiele typów szafek – posiadają one różne rozmiary, co sprawia, że błyskawicznie dostosujemy je do naszego mieszkania.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Related