Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje i kiedy jest stosowany


Znajdź kabel koncentryczny na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W dużej liczbie mieszkań znaleźć można telewizor. Większość z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć porywający film bądź profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny. By jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które dzisiaj znaleźć można bez żadnych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach dostępne są na chwilę obecną bardzo różne kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco innymi parametrami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia musi spojrzeć na jego najbardziej istotne parametry. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na wysokim poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż kabel odznacza się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą znacząco obniżać jakość odbioru. Kable koncentryczne przodujących producentów świetnie sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci telewizyjnych tak małych, jak i naprawdę dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi rygorami produkcji. Na skutek tego wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle nieznaczne bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiałów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to najczęściej kompozycja elementów bardzo różnych. Zazwyczaj rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem trwałym, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do wykorzystywania na zewnątrz budynków, do wyprodukowania płaszcza używane są materiały odporne na wpływ negatywnych warunków atmosferycznych.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Related