Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór


22 listopada 2021

Potrzebujesz więcej wiadomości o wyprawach? Doskonale trafiłeś! Wejdź tutaj.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nic więc dziwnego, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowy poziom trudności szlaków powoduje, iż każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może natomiastprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane komplikacje mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki podróży

Dużą popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, niemniej jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Related