Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?


Oferta trekkingów w Himalajach w dobrej cenie. Sprawdź co dla Was stworzyliśmy.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Oddziałuje na to sporo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią arenę rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na wstępie warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Przyczyną komplikacji bywa również samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Kolejną zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Related