Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro


20 września 2021

Wycieczka na Kilimandżaro - tu poznasz korzystną ofertę.

Zdobywanie wierzchołków gór to marzenie dużej części globtroterów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niecodziennych wrażeń z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią zwłaszcza przepiękne krajobrazy, możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy góry będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza solidną preparację – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienna pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy również wyposażyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również właściwa profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Related