Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych


26 września 2023

Skieruj się tutaj jeśli interesuje Cię Dolomity trekking.

Sympatycy czynnego wypoczynku z pewnością znają na pamięć większość tras trekkingowych w naszym kraju, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Bez wątpienia budzą one zachwyt, jednak osoby, które często uprawiają ten rodzaj aktywności po jakimś czasie chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po mało znanym sobie terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w Polsce, gdy można podziwiać wspaniałe widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – wyznaczono w nich też łatwe szlaki krajobrazowe

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, cechują się pokaźną ilością poszarpanych grani, turni i baszt skalnych, które podczas dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (o ile nie całego świata!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują liczne urwiska, niezwykle strome stoki i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również wiele łatwych tras, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

We włoskich Dolomitach spędzisz też w interesujący sposób zimę

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu zapewne oczaruje wyprawa przez Dolomity po via ferratach, czyli po trasach, które zostały wyposażone w stalowe liny zabezpieczające. Plan ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy przeszli instruktaż z reguł asekuracji i sposobów poruszania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo trudna, ale ten, kto weźmie w niej udział na pewno zapamięta ją do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami Tofanów i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Related