Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce


Chcesz poznać najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce? Koniecznie wejdź na narowery.visitmalopolska.pl.

Małopolska może poszczycić się gigantyczną rozmaitością geograficzną naturalną oraz pięknymi pejzażami. Duże wrażenie robią w głównej mierze góry, których w Małopolsce nie brakuje – jednak nie tylko. Wiele z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są niezmiernie zróżnicowane. Odnajdziemy tu zarówno takie szlaki rowerowe, które są trudne technicznie, jak oraz trasy korzystne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie widoków.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie nadmienić o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze panoramy są epokowe!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu kultowych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego zaletą – prócz ładnych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest znakomita powierzchnia oraz mnogość atrakcji i dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy zapewnia takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i pociągająca natura, lecz także przewyższenia i trudności techniczne na trasie.

Related