Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski


Szukasz więcej wiadomości o pełnej ofercie zimowego kursu turystyki wysokogórskiej? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są urzekające, ale też niebezpieczne. Praktycznie co kilka tygodni, a szczególnie w okresie, gdy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego przeszkolenia wybrały się na wycieczkę trasą o najwyższej trudności. Z tej przyczyny entuzjastom gór chcącym nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z poruszania się na rakietach śnieżnych, asekuracji i orientacji w terenie

Najlepszą drogą, żeby pozyskać nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie prowadzonym przez profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Z ich wsparciem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które są potrzebne w przypadku rozmaitych niebezpiecznych zdarzeń. Kurs pokrywa też zasady odpowiedniego zachowania się podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako realizator wypraw w pasma górskie całego świata. Kursy odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niewielkich grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż sześć osób. To sprawia, że zdobywanie wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, aby mogli oni sprawnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Related