Najlepsze trasy rowerowe Małopolski


28 marca 2024

Więcej w temacie najładniejszych tras rowerowych w Małopolsce na narowery.visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu oczywiste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Opisujemy godne polecenia, popularne oraz nowe, lecz z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Ładne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej kultowe i nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny krajobraz – przy porządnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, lecz warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie poetyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne miejsca w Małopolsce / Piękne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie tylko laików, lecz też uznanych alpinistów oraz himalaistów.

Related