Nauka rysunku dla amatorów i przyszłych studentów ASP


22 kwietnia 2023

Tu znajdziesz aktualną ofertę lekcji rysowania.

Rysowanie może stać się sposobem na życie i wyrażeniem siebie, aczkolwiek także osoby, które nie łączą z nim swojej przyszłości zawodowej, mogą czerpać z niego znaczne korzyści. Dowiedziono bowiem, iż nawet nieprofesjonalne rysowanie ma dobroczynny oddziaływanie na nasz stan psychiczny oraz emocje. Pomaga się odstresować i zapomnieć o codziennych problemach, jest także istotnym elementem edukacji. Wielorakie korzyści płynące z rysowania sprawiają, że spory odsetek ludzi postanawia poprawić swoje plastyczne umiejętności. Taką opcję daje nam szkoła rysunku prowadzona przez zawodowych artystów.

Lekcje rysunku – dla kogo?

Grono uczniów, do których adresowana jest oferta szkół rysunku, jest bardzo szerokie. Część zajęć opracowanych jest z myślą o dzieciach, dla których są okazją do kształtowania zdolności manualnych, wyobraźni oraz wrażliwości. Dużo osób rozpoczynających lekcje rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to przede wszystkim takich miast jak Wrocław, Kraków, Poznań czy Katowice. Nie brak również kursów adresowanych do początkujących – osób, które po prostu lubią rysować i chcą robić to lepiej, w pełni korzystając ze swoich możliwości.

Czego dowiemy się w szkole rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje dostosowane do potrzeb osób o różnorodnych artystycznych zainteresowaniach. Dużo czasu przeznacza się na rysunek – to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj plastycznej działalności. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to rzecz jasna nie jedyne kursy, na które możemy się zdecydować. Dobre szkoły prowadzą też naukę rysunku architektonicznego i malarstwa cyfrowego (ang. digital painting).

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Related