Kurs obsługi Blender 3D – czy warto w nim uczestniczyć?


25 maja 2023

Zajrzyj w to miejsce po więcej informacji o modelowaniu 3D.

Świat rysunku nieustannie się rozwija i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody preferując tworzenie swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale również modelowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się już znacznymi kosztami – każdy może bowiem pobrać program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który przy tym jest całkiem bezpłatny.

Nauka obsługi Blender 3D samemu bywa frustrująca

Obsługi każdej aplikacji można nauczyć się na własną rękę, lecz proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nieraz jest dość męczący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie niesłychanie pomocne dla tych, którzy dopiero odkrywają Blender. Oswajanie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie przeróżnych efektów i tekstur na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego pedagoga. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez kursanta zwracając uwagę na elementy, które warto dopracowac i proponując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, żeby przebiegał on w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów a także hobbystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dziś zdolnością pożądaną i poważaną głównie w świecie filmu, projektowania i gier komputerowych. Opanowanie programu Blender 3D daje więc dużo nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu tworzy się wstępne profesjonalne prace, które potem można bez skrępowania zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników takich kursów to po prostu artyści i hobbyści pragnący rozwijać swoje obecne umiejętności bądź odkryć nowe formy wyrażania siebie.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Related