Kurs akwareli – nic nie zastąpi pracy pod okiem instruktora


25 sierpnia 2023

Nie zwlekaj! Sprawdź świetną ofertę kursu malowania akwarelami w dobrej cenie.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularnym sposobem artystycznego przejawiania własnego ja i nie trzeba być w tym świetnym, aby odczuwać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak jedynie pasja lub sposób na relaks po trudnym dniu i nie pragną oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Jednakże jeśli chcesz malować coraz lepiej, radzimy zgłosić się na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – naucz się kontrolować to trudne medium

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Obraz sprawia wrażenie bardzo niepozornego i banalnego do wykonania, jednakże jest wynikiem wielu czynników, o których początkujący artysta rzadko ma pojęcie. Ogromną rolę w samym procesie tworzenia ma także zbieg okoliczności – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet artyści wyrobieni w tej technice nigdy nie mogą być pewni tego, że praca zawsze będzie dokładnie taka, jak przewidywali. Nauka malowania akwarelami to wspaniałe miejsce, aby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz zyskać potrzebne elementarne informacje niezbędne do rozwinięcia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile widziany, bez względu na to, czy podjął już wcześniej próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym typem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych godzin wnikliwie wyjaśniają specyfikę akwareli, różne techniki ich stosowania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny wygląd dzieła.

Nauka malowania akwarelami – czy warto?

W dobie powszechności internetu nie ma przeszkód, by odnaleźć a następnie obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować akwarelami. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równie rozwijające jak uczestnictwo w kursie akwareli prowadzonym przez profesjonalnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej nauce technik artystycznych niezastąpione są podpowiedzi, które uczestnicy kursu otrzymują od instruktorów w trakcie tworzenia prac. Te korekty pozwalają w szybszym tempie zdobyć warsztat, a uczeń nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż dany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Dodatkowo lekcje z grupą innych ludzi o wspólnych zainteresowaniach wytwarza miłą atmosferę wsparcia, które jest niezmiernie potrzebne w ośmielaniu do dalszego rozwoju artystycznego. Partycypacja w rzeczowej analizie dzieł pozostałych kursantów, pomaga z kolei we poprawnej ocenie osobistych prac już zakończeniu kursu.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Related