Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania


5 maja 2022

Kliknij tutaj jeśli interesuje Cię Photoshop digital painting.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego i postaci korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Znając te realia duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po znane programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Popularne programy do malarstwa komputerowego

Istnieje kilka programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo iż służył w pierwszej kolejności jako narzędzie do obróbki zdjęć, błyskawicznie stał się ulubionym softwarem game devów oraz ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak m.in. Affinity Photo, Krita czy ArtRage, w których przy użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane akwarelami, farbami olejnymi lub temperą. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z autorem szkolenia

Zasadniczo nauka digital paintingu odbywa się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, aczkolwiek by stosownie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać najważniejsze techniki używania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie opracowanym przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Related