Google radzi, jak rozpoznać dobrą firmę SEO


Zajrzyj na www.youtube.com/watch?v=rlw0BTQOFow, aby uzyskać wskazówki jak rozpoznać dobrą firmę SEO.

Gdy masz swój biznes i tworzysz dla niego stronę firmową, niewątpliwie po czasie myślisz nad tym, jakie działania podjąć, by pojawiała się ona wysoko w wynikach wyszukiwania. Wiadomo wszak, iż współcześnie widoczność w internecie jest jednym z fundamentów sukcesu, ponieważ to właśnie stąd szereg klientów po raz pierwszy dowie się o twojej działalności. Jak zatem wybrać solidną firmę SEO? Należy kierować się podpowiedziami specjalistów.

Google radzi, jak zatrudnić solidną firmę SEO

Nie można negować, że cała branża usług SEO, to znaczy działań związanych z optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, zaistniała i nieprzerwanie rozwija się zasadniczo tylko za sprawą Google. Mimo istnienia licznych opcji, jak np. Baidu, Yahoo czy też Yandex, nadal liczą się pozycje wypracowane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy więc, kto chce zaistnieć w internecie, musi powalczyć o swoją pozycję na pierwszej stronie w Google. W przypadku branż, gdzie występuje silna konkurencja, zwykle jest to trudne bez doradztwa zawodowców z firmy SEO. Google postanowiło pomóc tym, dla których koncepcja SEO jest kompletną nowością, i przyszykowało krótki film o tym, jak wybrać solidną firmę SEO.

Kluczowe cechy dobrej firmy SEO

Pracownica Google z ponad 10-letnim stażem w prosty sposób objaśnia, jak zatrudnić solidną firmę SEO, wymieniając wśród najważniejszych cech między innymi:

  • dbałość o całościową widoczność strony internetowej, a nie tylko pozycjonowanie w wyszukiwarce na pojedyncze frazy,
  • udzielenie witrynie opieki technicznej oraz praca nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • przejrzystość odnośnie planowanych wdrożeń, np. poprzez ciągły dostęp do statystyk strony i comiesięczne raportowanie,
  • zdolność szacowania budżetu i czasu potrzebnego do wykonania zakładanych wdrożenia,
  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od wnikliwego audytu strony.

Pracownica Google zaznacza też, iż rzetelna firma SEO w żadnym razie nie obieca rewelacyjnych rezultatów z dnia na dzień, bo optymalizacja strony www jest procesem długotrwałym, nieraz dającym widoczne efekty dopiero po kilku miesiącach pracy.

Related