Kurs gotowania dla dzieci rozwijają kreatywność


25 marca 2024

Szukasz korzystnej oferty kursu gotowania dla dzieci? Nie wahaj się! Kliknij w to miejsce.

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – ozdabiać ciastka bądź przynosić i wybierać składniki. Chcesz rozwinąć fascynację swojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czy warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci nie tylko zyskują praktyczne umiejętności, ale przede wszystkim uczą się samodzielności i kształtują swoją kreatywność. A po prostu wspaniale się bawią. Nauka nieskomplikowanych przepisów, łączenie niecodziennych smaków oraz dobieranie i mieszanie składników – całość sprawia, iż maluchy chętnie gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się dodatkowo z zasadami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą również brać udział rodzice, jest to więc świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a później degustować to, co upichciły.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny. Podczas kursu dzieci szykują danie główne oraz deser. Mali adepci sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia aromatycznej, ozdobionej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy, albo przyrządzić apetyczny makaron na słono lub słodko. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje także przepyszną deser – mus z lodami truskawkowymi oraz kruchym ciastem. Lekcja połączona z zabawą to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ulubionych posiłków daje dzieciakom wiele satysfakcji. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się przyrządzaniu idealnej pizzy lub przystrajaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobry kontakt z maluchami.

Dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Related