Pierścionki z ametystami


17 września 2021

Dowiedz się więcej o biżuterii z ametystami.

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w USA, Mozambiku, Urugwaju i Rosji. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.

Related