Piękna biżuteria z topazu mistycznego


3 września 2021

Potrzebujesz mistycznego topazu? Sprawdź https://www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim uznaniem miłośników biżuterii. Choć z pozoru łatwo pomylić się, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień ma fioletowy odcień, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania topazu bez żadnych dodatków. Najlepsze efekty daje wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często używają go więc do produkcji naszyjników, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się również na co dzień. Ważna okazuje się również mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać biżuterię do swojego stroju.

Related

naszyjniki, biżuteria srebrna, srebrna biżuteria

Naszyjniki srebrne

27 stycznia 2023

Odpowiednio dopasowany, piękny naszyjnik może dodać blask