Duży wybór wisiorków srebrnych


13 września 2021

Sprawdź, gdzie zamówić wisiorki srebrne, wejdź na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, pięknie się prezentuje i cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra są zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro źle reaguje również na kontakt z wodą czy wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką lub włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebra należy użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko jaja oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.

Related