Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?


27 kwietnia 2022

Turkus to jeden z najrzadszych minerałów wydobywanych na świecie. Nic zatem dziwnego, że często sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów symbolem luksusu. Produkowane bywają z niego broszki, naszyjniki oraz kolczyki, które idealnie łączą się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę tego minerału w szczególnej mierze rzutuje kraj jego wydobycia – na przykład turkusy importowane z Persji są błękitne, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że opracowano nawet jego sztuczne odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Warto zaznaczyć, iż turkus jest ceniony nie tylko ze względu na wyjątkowe walory estetyczne. W opinii części osób okazuje się bowiem amuletem, który chroni właściciela przed pechem. Zapewne w ogromnym stopniu stąd wynika popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez osoby, dla których istotne są tego typu sprawy – po prostu doskonale wygląda.

Jakich rzeczy unikać z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, więc warto o nią właściwie zadbać. W szczególności należy ściągać ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Należy również ściągnąć ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w puzderku wyściełanym miękką tkaniną – ustrzeżemy się tak zarysowań.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Related