Wynajem szalunków – usługa dla małych firm budowlanych


23 września 2022

Wypożyczalnia szalunków Kraków - dowiedz się co może Ci zaproponować.

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, jednak spotyka się też wersje wykonane ze stali, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych rezultatów. Niestety z uwagi na duże koszty nie wszystkie firmy budowlane mają własne szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mogą bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej ekipy, warto sprawdzić zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować spore koszty.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób otrzymamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna okaże się też obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy zbliża się termin rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto zaś skorzystać z sieci i sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy mówią poprzedni klienci.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Related