Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie


3 października 2021

Potrzebujesz sklejki Kraków? Sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek najczęściej używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować obiekty z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego współcześnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Related