Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów


18 stycznia 2022

Znajdź baseny na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to też wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na posiadanie basenu więc na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla salonów spa bądź pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje także ogród lub halę basenową. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Takich dodatków jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Related