Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować


Dowiedz się więcej o podłogach drewnianych Baltic Wood na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie łatwe i każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać również o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z opakowania – powinieneś poczekać czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to startując z rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem potem producent może nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – najniższa wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Related