Jak flirtować, żeby nie popełnić błędów?

Jak dobrze wypaść na pierwszym spotkaniu? W jaki sposób flirtować, by nie popełnić błędu? O czym warto pamiętać? Czego unikać? Poniżej znajdziecie kilka istotnych wskazówek oraz zasad.

Flirtowanie wbrew pozorom nie jest proste i nie każdemu może się udawać. Często mylone jest z podrywaniem, a oznacza coś innego. Jest to pewnego rodzaju zachowanie, które polega na prowadzeniu rozmów w charakterystyczny, zalotny sposób oraz odpowiednie gestykulowanie. Flirtowanie w przeciwieństwie do podrywania nie musi oznaczać, że chcemy z kimś się związać. Można to robić w różnych sytuacjach, by wzbudzić sobą pewne zainteresowanie. Warto jednak wiedzieć w jaki sposób to robić. Należy pamiętać o kilku istotnych zasadach flirtowania.

Jeśli wybieramy się na randkę powinniśmy odpowiednio się do tego przygotować. Każdemu zależy, by wypaść jak najlepiej i pokazać się z najlepszej strony. Jeden błąd w zachowaniu czy w rozmowie może przeważyć szalę i zepsuć całą atmosferę panującą na spotkaniu. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pamiętajcie o kilku zasadach, które mogą pomóc wam w nawiązywaniu znajomości. Oczywiście należy zadbać o to, by wszystko było jak najbardziej naturalne – nie róbmy nic na siłę, nie starajmy się mówić utartymi frazami. Aby móc swobodnie flirtować powinniśmy zachować wobec siebie pewien dystans.

Jak flirtować z dziewczyną?

Przede wszystkie nie przesadzaj w prawieniu komplementów oraz uprzejmości. Oczywiście każda kobieta doceni miłe słowa, ale jeśli na jednym spotkaniu będą one stanowiły większą część rozmowy na pewno staną się irytujące i sztuczne. Mówienie komplementów musi być taktowne i wymierzone w odpowiednim momencie. Najważniejsze, by wypowiadać komplementy szczerze.

Dowiedz się więcej o flircie i podrywie – wejdź na stronę uwodzenie.org – sprawdź!

Bardzo ważny jest uśmiech oraz uprzejmość. Spotkanie powinno być przyjemne, miłe i spędzone w wesoły sposób. Nie należy rozpoczynać rozmów o przykrych sytuacjach czy problemach. Oczywiście może się zdarzyć, że rozmowa zejdzie na takie tematy, jednak powinniśmy raczej tego unikać.

Podczas rozmowy patrz dziewczynie w oczy. W ten sposób dasz do zrozumienia, że to co mówi jest dla ciebie interesujące. Drugą ważną zasadą jest to, by unikać wtrącania się w zdanie. Słuchajmy uważnie, a dopiero potem zacznijmy swoją kwestię. Ważne jest również to, by w odpowiedni sposób reagować na poszczególne opowieści czy pytania.

Jak flirtować z chłopakiem?

Kobieta również powinna zapoznać się z kilkoma zasadami flirtowania i unikać popełniania błędów. Przede wszystkie nie powinna przesadzać ze zbyt wyzywającym strojem czy zachowaniem. We wszystkim liczy się pewien umiar. Zakładając krótką spódnicę warto zrezygnować z głębokiego dekoltu.

Poza tym wiele kobiet lubi wzbudzać w mężczyznach zazdrość. Niestety nie okazuje się to skuteczne. Wielu mężczyzn zdaje sobie sprawę, że jesteśmy zainteresowane kimś innym, mimo że chodziło nam na uzyskaniu zupełnie innego efektu.

Nie przesadzajmy również z proszeniem o zbyt wiele i starajmy się nie narzekać. Należy poczekać, aż mężczyzna sam zaproponuje nam odwiezienie czy odprowadzenie do domu. Starajmy się unikać uwag na temat jedzenia czy miejsca, które zostały zaproponowane przez partnera. Bądźmy szczere, ale w subtelny i delikatny sposób.